Współpraca WNG z kolejnymi szkołami

W dniu 04.06. br. do grona szkół współpracujących z Wydziałem Nauk Geograficznych dołączyły kolejne – XXIX Liceum Ogólnokształcące im. hm. J. Bytnara „Rudego” w Łodzi i Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta w Zgierzu.

W imieniu szkół listy intencyjne podpisały Panie Dyrektor: mgr Katarzyna Paliwoda i mgr Ewa Sadlak. Nasz Wydział reprezentował Pan Dziekan – prof. Marek Barwiński. Po podpisaniu listów intencyjnych Prof. M. Barwiński wygłosił wykład pt. „Majowie i Aztekowie – pozostałości prekolumbijskich cywilizacji Meksyku. Pan Profesor nakreślił szerokie historyczne tło atrakcji turystycznych, do odwiedzenia których zachęcał młodzież i ich nauczycieli. Po wykładzie nasi Goście zwiedzili Wydział.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.