Muzeum Geologiczne prowadzi działalność:

•   naukową - z zakresu geologii regionalnej, ochrony przyrody nieożywionej, petroarcheologii oraz petroarchitektury;

•   dydaktyczną - realizowane są zajęcia dydaktyczne dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów;

•   popularyzatorską - polegającą na: prezentacji kolekcji, prowadzeniu prelekcji, aktywnym udziale m.in. w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki oraz Nocy Muzeów.

Muzeum jest czynne dla osób zwiedzających w:
poniedziałki, wtorki, środy oraz czwartki w godzinach 9.00.-14.00.

Szanowni Państwo! W okresie 01-05.05. Muzeum Geologiczne będzie zamknięte dla osób zwiedzających!

Muzeum będzie otwarte w sobotę 11.05. w godzinach 11.00 - 15.00.

Ze względu na akademicki charakter jednostki, w Muzeum Geologicznym odbywają się także zajęcia dydaktyczne dla studentów. W czasie zajęć ze studentami oraz podczas zwiedzania przez grupy zorganizowane, Muzeum jest wyłączone ze zwiedzania przez osoby indywidualne oraz inne grupy.

Zajęcia często odbywają się nieregularnie, w związku z tym, warto przed wizytą zadzwonić do muzeum i upewnić się, że w wybranym przez Państwa terminie nie ma prelekcji dla grup oraz zajęć ze studentami.

Grupy zorganizowane przyjmowane są wyłacznie po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Dziennie przyjmowane są maksymalnie dwie grupy zorganizowane.

Wstęp do Muzeum Geologicznego UŁ jest płatny.

Obecnie obowiązujący cennik:

• bilet ulgowy***:  5 zł
  • bilet normalny: 10 zł
  • prelekcja (opłata od całej grupy):  50 zł

***do zakupu biletów ulgowych uprawnieni są: młodzież szkolna, studenci, doktoranci, emeryci, renciści.

Bezpłatny wstęp do Muzeum Geologicznego UŁ przysługuje uczniom i wychowankom: przedszkoli, szkół z oddziałami integracyjnymi, klas integracyjnych, szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych.

Przed wizytą w Muzeum Geologicznym prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu zwiedzania.

To top