2020-10-24 23:15:38

XLVII Olimpiada Geograficzna

Olimpiada Geograficzna już od ponad 40 lat łączy pasjonatów geografii — uczniów, nauczycieli, naukowców. Jej celem jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią, rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia oraz podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej stosowania w działaniu praktycznym. Olimpiada służy również zapewnieniu dopływu odpowiednich, lepiej przygotowanych do studiów kandydatów do szkół wyższych.

Olimpiadę przeprowadza Komitet Główny powołany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne, na którego stronie można zapoznać się z informatorem oraz regulaminem XLVII OG.

Za organizację i przeprowadzenie zawodów II stopnia w woj. łódzkim odpowiedzialny jest Komitet Okręgowy w Łodzi, na którego stronie znajdziecie Państwo wszystkie aktualne informacje dotyczące zawodów okręgowych.

W bieżącym roku szkolnym zostaną rozegrane już 47. zawody Olimpiady Geograficznej!