2020-04-09 18:01:07

Drodzy Studenci i Doktoranci Wydziału Nauk Geograficznych

Żyjemy w „ciekawych” czasach, których nie byliśmy w stanie przewidzieć, ani na które nie byliśmy się w stanie przygotować. Zajęcia w tradycyjnej formie zostały zawieszone do 3 maja i nie mamy pewności, że jest to ostanie słowo dotyczące tego problemu.

Spływają do nas informacje, że większość zajęć odbywa się w formie zdalnej, i że Państwo w większości w nich uczestniczycie. Dziękuję Wam za to, bo świadczy to o Waszej odpowiedzialności i dojrzałości. Nie odkładajcie nauki „na potem”. W obecnej sytuacji nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za tydzień, za dwa, za miesiąc… Dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi, które pozwalają nam na bieżąco usprawniać zdalne nauczanie. Nie martwcie się na zapas przyszłymi zaliczeniami, egzaminami dyplomowymi czy rekrutacją na II stopień studiów. Postaramy się zorganizować wszystko tak, aby nikt nie poczuł się skrzywdzony.

Jeśli macie jakieś problemy z codziennym funkcjonowaniem w tej nadzwyczajnej sytuacji, nie tylko związane z tokiem kształcenia, to nie miejcie oporów ze zwracaniem się z nimi do nauczycieli, wykładowców, pracowników dziekanatu czy dziekanów. W miarę naszych możliwości postaramy się Wam pomóc, ale najpierw musimy się o nich dowiedzieć.

O wszystkich naszych decyzjach i działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować. Będziemy także systematycznie przekazywać informacje płynące do nas z Rektoratu UŁ.

W ten niecodzienny czas przyjmijcie życzenia zdrowych Świąt Wielkanocnych. Wydaje się, że te dni dla większości, a może nawet dla wszystkich z nas, są wyjątkowe, a tradycyjne sformułowanie „zdrowych świąt” nabiera nowego głębszego i dosłownego znaczenia.

Dbajcie Państwo o siebie i o swoich najbliższych, którzy pewnie tak samo jak my,  głęboko przeżywają tę wielce niekomfortową sytuację, wspierajcie się wzajemnie,. Niech nadchodzące święta, mimo wszystko, będą także pełne nadziei na lepsze jutro, dzięki której jesteśmy w stanie wspólnie przezwyciężyć wszystkie dotykające nas niedogodności i problemy.

W imieniu Kolegium Dziekańskiego
Bogdan Włodarczyk