2020-04-08 08:00:37

UŁ wspiera walkę z COVID-19

Uniwersytet Łódzki zakupił i przekazał środki ochronne dla Szpitala im. Barlickiego oraz Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Łódzka społeczność akademicka nie pozostaje obojętna w obliczu pandemii. Ten gest jest manifestem solidarności UŁ z lekarzami codziennie narażającymi swoje życie w walce z COVID-19.

W pomoc zaangażowane były Wydział Nauk Geograficznych UŁ oraz Centrum Zarządzania Majątkiem UŁ.

Na pomoc wysłaną przez WNG UŁ do Szpitala im. Barlickiego składa się:

• 2000 szt. czepków ochronnych
  • 1000 szt. rękawiczek jednorazowych
  • 100 szt. masek chirurgicznych 3-warstwowych

Centrum Zarządzania Majątkiem UŁ przekazało szpitalowi im. Biegańskiego następujące materiały:

• 50 szt. masek chirurgicznych 3-warstwowych
  • 1000 szt. jednorazowych ochraniaczy na buty
  • 100 szt. fartuchów laboratoryjnych
  • 1000 szt. rękawiczek winylowych

W oficjalnym liście skierowanym do załogi Szpitala im. Barlickiego, dziekan WNG UŁ – dr hab. Bogdan Włodarczyk – podziękował lekarzom za ich ciężką pracę oraz poświęcenie w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów.