2020-03-12 10:32:35

Zasady pracy Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 (zapalenia płuc spowodowanego koronawirusem SARS-CoV-2) wśród społeczności Uniwersytetu Łódzkiego przypominamy, że Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego jest nieczynna dla czytelników do dnia 14 kwietnia 2020 r.

W tym okresie opłaty odszkodowawcze za przetrzymane książki nie będą naliczane, a terminy zwrotów książek będą automatycznie przedłużone.

W zaistniałej sytuacji Biblioteka UŁ proponuje społeczności akademickiej UŁ korzystanie z następujących usług:

• Książkomat – możliwość odbioru zamówionych książek przez całą dobę (realizacja zamówień w dniach: pon.– pt. w godz. 8:00–20:00). Prosimy o szybki odbiór zamówionych egzemplarzy
  • Zamawianie kopii cyfrowych z czasopism – możliwość zdalnego zamawiania cyfrowych kopii artykułów oraz ich fragmentów z czasopism drukowanych, będących w posiadaniu BUŁ (realizacja zamówień online w dniach: pon.– pt. w godz. 10:00–18:00)
  • Zasoby elektroniczne – możliwość zdalnego korzystania z ponad 120 baz danych i prawie 90 000 książek elektronicznych z różnych dziedzin
  • Biblioteka Cyfrowa UŁ – zdalny dostęp do cennych kolekcji bibliotecznych
  • Repozytorium UŁ – zdalny dostęp do publikacji Open Access oraz czasopism i książek Wydawnictwa UŁ

Jednocześnie informujemy, że w tym czasie nie będzie możliwy:

• odbiór zamówionych książek w Bibliotece. Osoby, które dokonały rezerwacji publikacji do dnia 10.03.2020 r. proszone są o ponowne złożenie zamówienia na wybrane publikacje z lokalizacją odbioru „książkomat”
  • odbiór kart Absolwenta UŁ
  • zakupy w sklepie z Pamiątkami UŁ

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy Państwa do korzystania z usługi Wirtualny Asystent BUŁ oraz do kontaktu:

• Informatorium: 42 635-60-57 (w dniach: pon.– pt. w godz. 8:00–20:00)